مجله ویدئویی کلاسور با اهداف پرورشی و آموزشی که دارد ، کار خود را در چند فاز برنامه ریزی و اجرا می کند. در آغاز کار و فاز اوّل و دوّم که از زمستان ۱۳۹۹  به شکل رسمی آغاز شده است ، سه بخش اساسی ذیل معرفی و رونمایی می شود. آگاهی از دسته بندی های محتوایی ، به مخاطب کمک می کند با شناخت خوبی سیر مطالعاتی خود را در کلاسور پیگیری نماید. همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر از دستیار منتور (آقای عندلیب) کمک بگیرید.

کلاسور عمومی با محوریت شناخت فردی و خودشناسی عمیق و گسترده ، شامل ویدئو هایی است که ویژگی های ذیل را دارا است:

 • ویدئو هایی حدود ۵ – ۷ دقیقه
 • در هر ویدئو یک نکته مهم همراه با یک داستان برای تامّل و تعمّق بیشتر گفته می شود.
 • تمامی ویدئو های کلاسور عمومی دارای یک دفترچه تمرین هستند.

دفترچه تمرین یکی از مهمترین بخش های این مجموعه است که مخاطب را وادار به کنکاش و تفکّر پیرامون نکات مطرح شده در ویدئو می کند.

اساساً در مسیر خودشناسی ما نیاز به ابزار کلیدی “نوشتن داریم که در کلاسور عمومی با طراحی دفترچه تمرین هایی هدف مند پیرامون مسائل مختلف ، این امر برای مخاطبان سهل تر شده است.

نکته مهم اینجاست که در مسیر رسیدن به خودشناسی عمیق و گسترده ، ما باید از زوایای مختلف و در موقعیت های گوناگون به وجوه زندگی خود بپردازیم ؛ به همین دلیل نیاز است شما این تمرین ها و ویدئو ها را بیش از یک بار گوش داده و تمرین ها را حل نمایید. در نتیجه لطفاً هنگام تفکّر و نگارش پاسخ تمرین ها ، حتماً تاریخ و روزی که مشغول کار بر روی هر ویدئو هستید را در دفترچه تمرین خود یادداشت نمایید.

پشتوانه فکری مجله ویدئویی کلاسور که سرپرستی آن را منتور سجاد رنجبر به عهده دارد ، خود را ملزم به همراهی با شما کرده است. از این رو شما می توانید در لحظه لحظه این مسیر با دستیار ویژه ایشان ؛ آقای عندلیب ارتباط داشته و تمامی سوال ها یا نیاز های خود را در مسیر خودشناسی که طی می کنید ، بپرسید و پاسخ بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر از کمّ و کیف ارتباط با آقای عندلیب (دستیار منتور) می توانید این بخش را با دقّت مطالعه نمایید.

 • کلاسور عمومی شما را با وجوه مختلف شخصیتی تان مواجه می کند ، در نتیجه ممکن است در ویدئو ها و تمرین ها با راهکارها و تکنیک های آنچنانی برخورد نکنید. هدف از ارائه این چنین محتوایی در کلاسور عمومی ، آشنایی مخاطب با برخی مفاهیم و زوایا و وادار کردن وی به تفکّر و بررسی پیرامون وجوه مختلف شخصیتی است که ممکن است در طول زندگی اینقدر دقیق به این ابعاد توجه نشده باشد.
 • مخاطبان این بخش می توانند عموم افراد باشند ؛ لذا اگر شرط اشتیاق برای شناخت و خودآگاهی عمیق را داشه باشید ، اثربخشی و بهره وری بیشتری از این ویدئو ها می توانید داشته باشید.
 • در طی مسیر خود شناسی ، ما نیاز به زمان برای تامّل و بررسی داریم ، به همین دلیل در کلاسور عمومی هفته ای سه ویدئو طبق تقویم آموزشی بارگذاری می شود. لذا مخاطبان عزیز کلاسور عمومی که قصد همراهی در این مسیر شگفت انگیز را دارند ، می توانند با یک برنامه ریزی درست ، به شکل منظم از این بخش محتوایی استفاده حداکثری را ببرید. نکته مهم اینجا است که برای پاسخ به تمرین ها و درک درست محتواهای ارائه شده توسط منتور سجاد رنجبر ، باید برنامه زمان بندی شده ای را در طول هفته به این کار اختصاص دهید. برای این کار (برنامه ریزی) می توانید از دستیار منتور (آقای عندلیب) نیز کمک بگیرید.

در نهایت ؛ امیدواریم با همراهی و استفاده از این بخش ، بهترین و زیبا ترین مسیر خودشناسی عمیق و گسترده را دنبال کنید. پیشاپیش برای رشد و توسعه این بخش با آغوش باز از نظرات و پیشنهادات شما استقبال خواهیم کرد.

یکی از ویژه‌های مجله ویدئویی کلاسور ، بخش پرونده های تخصصی است. در این بخش شما با یکسری محتواهای سریالی که هر کدام با موضوع و محوریت مشخصی تولید و ارائه می شود ، مواجه می شوید که این بخش ویژگی های ذیل را دارا است:

 • ویدئو هایی حدود ۱۵ – ۱۰ دقیقه
 • ویدئوهای این بخش شامل سریال های ویدئویی با تعداد قسمت‌های بالا در موضوعات مختلف است که طبق برنامه در اختیار اعضاء قرار می گیرد.
 • این بخش ویژه مخاطبانی است که عضویت زرین مجله ویدئویی کلاسور را تهیه کرده باشند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به بخش عضویت زرین مراجعه نمایید.
 • در فاز اول که در بهمن ماه ۱۳۹۹ ، دو پرونده از این مجموعه به نام های کلاسور ویژه شغل و کلاسور ویژه فروش رونمایی شده است.

کلاسور ویژه شغل : پیرامون شغل ، توسعه شغلی، رشد و ارتقاء سطح شغلی با محوریت پرورش و آموزش شاغلینی توانا ، فهیم و کارآمد مباحثی را در اختیار مشترکین خود ارائه می دهد.

این بخش را کارمندان ، اعضاء بخش “صف” شرکت ها و سازمان ها ، نیروهای فعال در استارت آپ ها ، خوداشتغال ها و صاحبان کسب و کارهای کوچک و نوپا بهره ببرند.

کلاسور ویژه فروش : در این مجموعه سریال ویدئویی ، پیرامون فروش و هر آنچه که من و شما برای ارائه خدمات یا محصولات‌مان نیاز داریم صحبت می شود. نگاه کلاسور ویژه فروش به این موضوع (فروش) نگاهِ کلان است ؛ یعنی فروش را به عنوان یک مهارت فرا شغلی می نگرد ، و برای هر زن و مردی ف در هر جایگاه و موقعیتی لازم می داند. لذا ما همگی باید فروشندگانی زبده و ماهر باشیم و فرقی نمی کند که ما یک فروشنده محصول یا خدمت خاصّی باشیم یا اینکه مادر خانه دار باشیم که تنها کارش خانه داری و فرزند پروری است. در نتیجه همگی به این اسلحه قدرتمند نیاز داریم و محتوای این پرونده ، مورد نیاز همه ما است.

منتور سجاد رنجبر تلاش کرده است مباحث این بخش را با زبانی ساده و کاربردی در اختیار مخاطبان قرار دهد.

 • در فاز دوم که در اسفند ماه ۱۳۹۹ رونمایی می شود ، دو پرونده جدید به نام های کلاسور ویژه مدیریت و کلاسور ویژه سواد محیط کار ، به لیست پرونده های تخصصی افزوده می شود.

کلاسور ویژه مدیریت : همان طور که از اسمش پیدا است این کلاسور ویژه ، قرار است محتواهایی پیرامون مدیریت ارائه دهد. در نتیجه مخاطبان این بخش مدیران و صاحبان کسب وکارهای کوچک و متوسط ، مدیران میانی سازمان ها شرکت ها ، اعضاء هیئت موسس و مدیره استارت آپ ها و تمامی افرادی که تعضاء تصمیم گیرنده در تیم های تشکیلاتی هستند.

نیاز ما به علم مدیریت و مهارت ها و توانمندی هایی که حول این علم مطرح می شود ، یکی از نیاز های اساسی است که به وضوح در وضعیت موجودِ کشور ؛ ضعف این علم و مهارت را به خوبی در سلسله مراتب مختلف مشاهده می کنیم.

در این بخش که بسیار موضوعات متنوع و گسترده در خود جای داده است ، منتور سجاد رنجبر با یک طبقه بندی اصولی و درست از پایه ای ترین مفاهیم و روش ها ، این مجموعه را آغاز نموده تا ان‌شاءالله با طی این مسیر و مشاهده قسمت های مختلف ، مخاطبان این بخش بتوانند بهترین بهره را از مفاهیم و راهکارها ببرند.

یکی از اهدافی که کلاسور ویژه مدیریت دنبال می کند ، پرورش مدیرانی دانا ، صاحب همّت و مقتدر است.

کلاسور ویژه سواد محیط کار : با توجه به تجربه کاری و حضور در سازمان های بزرگ و متوسط در رده های اجرایی که منتور سجاد رنجبر در سال های اخیر داشته است ، یکی از چالش های اساسی را در نبودِ سوادِ حضور در محیط کار می داند. لذا در این سریال محتوایی شروع به تبیین این موضوع کرده است. همه ما در محیط کار ، باید یکسری مفاهیم و نکات در قالب سواد محیط کار بدانیم تا بتوانیم بهترین کارآمدی را در هر محیط کاری که هستیم داشته باشیم.

در تیجه مخاطباناین بخش صاحبان کسب و کار ، مدیران ارشد و تمامی افرادی هستند که (ورای جایگاه شغلی) مشغول فعالیت هستند.

 • رویکرد پرونده های تخصصی ، پرورش افراد با سواد ، فهیم ، به روز و بسیار توانمند است. در نتیجه در اکثر محتوا های سریالی این بخش ، دفترچه تمرین هایی متناسب با هر قسمت وجود دارد که مخاطب با درگیر شدن با مسئله و حلّ آن می تواند بیشترین بهره را ببرد.
 • همراهی همیشگی آقای عندلیب به عنوان دستیار منتور سجاد رنجبر می تواند یک ویژگی ارزشمند برای مخاطبان این پرونده باشد که می توانند به طور خصوصی با وی به بحث و بررسی این مفاهیم بپردازند.

در برخی از ویدئوها ، ممکن است در مسیر فهم و حل تمرین ها ، برای شما سوال یا چالشی بوجود بیاید ؛ لذا آقای عندلیب در کنار شماست تا مسئله بوجود آمده را برطرف نماید.

مخاطبان این بخش می توانند همیشه در بخش پروفایل خود ، و یا حتّی بخش دیدگاه ها در هر ویدئو ، سوال یا سوالات شان را مطرح کنند و آقای عندلیب هم با سعه صدر و فراغ بال به این مسائل پاسخ خواهد داد. ان‌شاءالله

 • تعداد ویدئو های به اشتراک گذاشته درپرونده های تخصصی ، بین ۴- ۵ ویدئو در هفته است که برنامه انتشار منظم آن را می توانید در تقویم آموزشی مشاهده نمایید.

بخش رویداد های شخصی ، به مثابه شرکت در یک دوره کوتاه مدّت را دارد ؛ یک لقمه رویداد! 

منتور سجاد رنجبر ؛ با توجه به نیاز های روز و مسائلی که مخاطبان مجله ویدئویی کلاسور با آن مواجه هستند رویداد هایی کوتاه مدّت را تولید کرده است که نکات ذیل ، بخشی از ویژگی های رویداد های شخصی هستند.

 • زمان رونمایی : اسفند ماه ۱۳۹۹
 • مدّت زمان تقریبی هر رویداد بین ۸۰ تا ۱۵۰ دقیقه است ، و به صورت ویدئویی – دانلودی در اختیار مخاطبان خود قرار می گیرد.
 • رویداد های شخصی با تنوع محتوایی گسترده‌ای درحال تولید و ارائه است. مباحثی پیرامون تعالی فردی ، تعالی مدیریت ، تعالی شغلی ، کارآفرینی ، توانمندسازی و مهارت افزایی.
 • موضوعات مطرح شده در رویدادهای شخصی به گونه‌ای است که مخاطب بتواند در یک مدّت زمان کوتاه ، صفر تا صد یک موضوع را درک و روش های لازم برای تمرین و نهادینه کردن آن را در خود بدست بیاورد.
 • یکی از ویژگی های مهم این رویداد های شخصی ، ارتباط مستقیم با منتور سجاد رنجبر است. (با خرید در هر رویداد ، مخاطب می تواند از فرصت گفتگو ، پرسش و پاسخ مستقیم با ایشان استفاده کند. )
 • یکی از ویژگی های این رویداد های شخصی همراهی آقای عندلیب به عنوان دستیار منتور در مسیر یادگیری شما است. به جدّ ، این موضوع می تواند شما را در استفاده هرچه بیشتر از محتوای رویداد ها کمک شایانی کند. ان‌شاءالله

همچنین مخاطبان محترم می توانند قبل از خریداری هر یک از رویداد های شخصی از مشورت با آقای عندلیب استفاده نمایند تا بهترین انتخاب را برای شرکت در رویداد ها داشته باشند.

 • رویداد های شخصی دارای سطح بندی های محتوایی است. این سطح بندی برای انتخاب مخاطب و رعایت پیش نیاز ها طراحی شده است و در ویدئو معرفی هر رویداد این موضوع مطرح شده است.