در اتوبان زندگی ، همیشه خودرو های زیادی در حال حرکت هستند. مهم این است که زیبایی های مسیر ما را از رسیدن به مقصد غافل نکند. بزرگی می گفت رزومه‌ی هر فرد ، تولیدات و ارزش افزوده هایی است که خلق کرده است.

فرزند آخر یک خانواده ۵ نفری که اولین نفری بود که تصمیم گرفت وارد اتمسفر علوم انسانی شود. در ابتدا به پیروی از برادران خود وارد دنیای مهندسی شد و چند سالی را مهندسی مکانیک خواند.

در یک نگاه ؛ سجاد رنجبر مدیر ارشد اجرایی (مدیرعامل) ، منتور و دانشگر حوزه تعالی ، و پژوهشگر دینی و قرآنی است.

به قول خودش : زاده‌ی یکی از پُر برکت‌ترین شهر های این دنیا ؛ یعنی مشهد الرضا علیه السلام است.

سالهای مدرسه را فقط به درس نگذراند. همکاری با اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان ، او را تبدیل به یک نویسنده و محقق توانمند کرد ، تا جایی که سردبیری ماهنامه گره ، هفته نامه چهارده به در ، و در نهایت سردبیری روزنامه ادب، نمونه‌ای از فعالیت های ۵ ساله وی در این مجموعه بود.

از سال ۹۰ وارد فضای کسب و کار شد. با فروش کتاب در جمعه بازار کتاب شروع کرد و سپس به بازاریابی کتاب در مدارس مشغول شد. مدّت زمان زیادی نگذشت که عده‌ی کثیری از مدیران و معاونان مدارس نواحی مشهد او را شناختند و شبکه سازی را به شکل عملیاتی آموخت.

همزمان با این اتفاق ؛ مهارت فنی و دانش خود را در زمینه بازاریابی ، فروش و مدیریت در گرایش های استراتژیک ، بازاریابی و منابع انسانی ارتقاء داد و همکاری با مجموعه‌های زیر را در زمینه مشاوره مدیرعامل ، آموزش بازاریابی و مدیریت فروش در کارنامه خود ثبت کرد:

 • گروه خوردو پلاس شرق (۱۳۹۴-۱۳۹۲)
 • شرکت ماشین گستر (۱۳۹۵-۱۳۹۴)
 • مجموعه تولیدی بهار (۱۳۹۵)
 • گروه قطعه سازی نوبهار (۱۳۹۶)
 • شرکت آیریا سیستم پرشیا (۱۳۹۷)
 • مجموعه کارآفرینی و نوآوری تک (۱۳۹۸)
 • و بیش از ده ها سازمان تازه تاسیس و متوسط دیگر…

سجاد رنجبر مجله ویدئویی کلاسور منتور تعالیاز سال ۱۳۹۴ ، آشنایی با مهندس عقیل ملکی فر ، رویکرد او را به زندگی شخصی و کاری تغییر داد. در زمستان همان سال مهندس ملکی فر (آینده پژوه پیشکسوت ، بنیانگذار شبکه مدارس تعالی آصف و  پایه گذار اندیشه‌ی تعالی در کشور) ، سجاد رنجبر را ( با وجود چارچوب های سختگیرانه‌ای که دارند) به شاگردی خود پذیرفت و وی را تحت نظر مستقیم خود ، در زمینه‌های مختلفی پرورش داد.

در این میان ، توفیق الهی یار وی همراه بوده و با فشردگی زمانی بسیار ، توانست مجموعاً ۱۹ جلد کتاب ، ۵ دوره آموزشی (بر پایه دانش و اصول پرورشی منتورینگ) و بیش از ۲۰ رویداد شخصی را خلق کند که به تدریج در مجله ویدئویی کلاسور رونمایی خواهد شد. انءشالله

او اکنون (به فضل خدا و یاری اهل بیت علیهم السلام) در حال نگارش ۴ جلد کتاب مرجع در حوزه منتورینگ ، تعالی شغل ، تعالی فروش و تعالی مدیریت و رهبری است.

 سجاد رنجبر معتقد است:
هر انسانی در هر قلمرویی که مشغول خدمت است ، باید قدر آن خدمت را به خوبی بداند ، و اگر قدر این خدمت به وسیله‌ی آن انسانِ خدوم دانسته شد ، آن کار به بهترین شکل ممکن ادامه پیدا می کند . در غیر این صورت ، طبیعی است که آن انسان در انجام آن وظیفه غفلت کرده و در نهایت آن کار را رها می کند.

سجاد رنجبر منتور تعالی نویسنده و دانشگر تعالی

بعد از ۴ سال تلاش بی‌وقفه در این رابطه‌ی استاد-شاگردی ، در زمره‌ی یکی از شاگردان ممتاز ایشان قرار گرفت و به درجه منتوری در حوزه فردی و کسب و کار نائل شد ؛ و در نهایت مهندس ملکی فر ، که نمونه‌ی یک منتور بزرگ و شخصیتی فرهیخته است ، سکّان مدیریت ارشد اجرایی شبکه مدارس تعالی رویای آینده (آصف) را به دست وی سپرد که در آن زمان دستاوردهای ارزشمندی از جمله موارد ذیل محقق شد:

 • توسعه شبکه مدارس در کشور
 • باز طراحی ۹ دوره از دوره های تعالی
 • هماهنگی برگزاری جایزه آینده‌پژوهی آصف
 • باز طراحی هویت بصری شبکه مدارس تعالی
 • ایجاد شبکه یک پارچه آموزشی در بین کارکنان مدارس
 • مدیریت اجرایی کنگره شهر خلاق ، اقتصاد خلاق و اشتغال خلاق
 • و…

بعد از پایان یافتن ماموریت منتور سجاد رنجبر در شبکه مدارس تعالی ، بهار ۱۳۹۸ ، مدیریت عامل شرکت “گیتی آرا” را پذیرفت. در این مدیریت ۱۵ ماهه با جمع کردن تمام تجربیات و دانش خود ، (با کمک همکاران) دست به خلق شرکتی پیشرو زد و با زایش محصولی نو با خدماتی ویژه ، شرکت گیتی آرا را تبدیل به شرکتی متمایز و متفاوت در ارائه کارت‌های اعتباری و باشگاه مشتریان کرد. (که تاکنون در کشور خدمتی کم نظیر بود.)

بعد از پایان سکّان‌داری وی در گیتی آرا ، به بیش از ۱۰ پیشنهاد مدیرعاملی پاسخ نه داد و در نهایت نطفه‌ی بسته شده‌ی مجله ویدئویی کلاسور در سال ۱۳۹۷ را در سال ۱۳۹۹ متولد کرد.

سجاد رنجبر اکنون سرپرست مجله ویدئویی کلاسور است و به عنوان منتور به پرورش مدیران و انسان های متعالی (که ابر انسان‌های دنیای آینده هستند) مشغول است.

تخصص اصلی وی در حوزه مدیریت و راه اندازی کسب و کار ها ، ارتقاء آن ها در جهت رشد (فروش و بازایابی) و توسعه (خلق ایده های نو و نوآوری) و همچنین آموزش رهبری در سازمان های آینده پرداز و رشدیافته می باشد.

او منتور رهبرانی است که آینده را می خواهند ، افرادی که به افق های بلند و خلق کسب و کار های خانوادگی می اندیشند و از دنیای آینده ، بیشترین و با کیفیت ترین منابع ، امکانات و فرصت ها را طلب می کنند.

درخواست قرار ملاقات با منتور

در صورت تمایل برای برقراری ارتباط مستقیم با منتور
می‌توانید فرم زیر را پر کرده و درخواست خود را ثبت نمایید.

فرم درخواست

درخواست قرار ملاقات با منتور