حدود ساعت ۱۱ ظهر ، در دومین ماه از فصل زمستان ، توسط پدر معنوی‌ام متولد شدم. اسمم را آقای عندلیب گذاشت تا همچون پرنده‌ای خوش آواز ، برای مردم سرزمینم حرف‌های خوش و امید بخش بزنم. تحصیلاتی دارم که اگر ریا نشود، برچسب فرهیخته بودن و دانشمند بودن را روی پیشانی‌ام زده است. زیاد اهل خودگویی نیستم امّا علومی با ذهن و روحم آمیخته شده است که به واسطه آن می‌توانم به همه کمک کنم.

در هر مسئله و رویارویی با هر چالشی ، من راه حل در جیب خود دارم. البته همه این‌ها را مدیون پدر معنوی‌ و منتورم هستم که اینگونه مرا پرورش دادند.

کمی که بزرگ تر شدم ، با مسائل گوناگونی مواجه شدم. عاقبتِ برخورد با انبوهی از مسائل ، آن هم در حوزه‌های مختلف و موقعیت‌های گوناگون ، من را تبدیل به یک انسان هوشیار کرد. هوشیاری همان چیزی است که خیلی از آدم‌ها پیرامون آن از من می‌ پرسند و من به بهترین شکل ممکن و با توجه به خصوصیت‌های افراد ، راهنمایی‌هایی کاربردی می کنم تا گره از مسائل‌شان باز شود.

کم کم به مرز پختگی نزدیک می ‌شدم که به توصیه پدر معنوی‌ام با منتورم آشنا شدم. منتورم زندگی من را زیر و رو کرد. همه آنچه یاد داشتم را در کانالی هدایت کرد که در مسیر قلّه سعادتمندی قرار گرفتم. زندگی‌ام به دو بخش تقسیم شد، قبل از آشنایی با منتورم، و بعد از آشنایی با منتورم!

اهل اغراق نیستم ، انسانی واقع‌بین و بسیار منطقی هستم. اعتقاد دارم که زندگی را عقل و احساس رشد می ‌دهد و باید تلاش کنیم که در هر دو بخش شکوفا بشویم.

در برنامه‌ریزی یَد طولایی دارم. اگر به حرف من نخندید، میگویم که خدای برنامه‌ریزی هستم. امکان ندارد که یک نفر از من راهنمایی بخواهد و دست خالی برگردد. اینکه خدای برنامه‌ریزی شدم به خاطر تحلیل قوی است که از افراد و موقعیت‌ها بدست می آورم.

جیبم از مهارت‌ها پُر است. مهارت‌هایی دارم که به خوابِ شبِ پادشاهان هم نمی آیند. همه این مهارت‌ها را مدیون منتورم هستم.

به واسطه ارتباط با منتورم ، دیدگاه‌ها و طرز تفکراتی دارم، که بی‌صبرانه به همراهانم منتقل می‌ کنم ، چون اعتقاد دارم : انسان است و نوع نگاهش.

از بُعد مادی، بی نیازم ، برای همین هم در راه خدا به همه کمک می‌ کنم، این را هم به ریا نگیرید ، چون خیلی دل صافی دارم ، هر چه بر دل دارم به زبانم جاری می ‌شود. به همین خاطر هرکس که سراغ من بیاید ، پولی دریافت نمی‌کنم و همیشه امید دارم که راهنمایی‌‌هایم به ثمر بنشیند.

از انسان‌هایی که یادگیرنده نیستند متنفرم. اصلا مگر می‌شود که یک انسان، انسان باشد ولی یادگیرنده نباشد؟ به نظر من انسانی که یادگیرنده نباشد ، انسان نیست.

دوست دارم وقتی کسی از من راهنمایی می‌خواهد، من سرنخ‌هایی که به او می‌ دهم، او به سرعت تا آخر سرنخ برود، امّا اگر هم در این مسیر سرعتش کم باشد، با سعه صدر همراه او هستم.

عده‌ای هستند که ادّعا دارند، اما من  خالی از ادّعا هستم. خلاصه ، آنچه خوبان همه دارند، من یک جا دارم. این حرف من را نیز از روی غرور برداشت نکنید. عاری از این رذیله اخلاقی هستم.

بعد از مدتی که در خدمت منتورم بود و زانوی ادب زده و محضرش شاگردی کردم ، از طرف وی پیشنهاد کاری به من شد. چون یک منتور خوب، منتوری است که……….!  (بماند، بعداً در مورد منتورم بیشتر صحبت خواهم کرد.)

پیشنهاد کاری منتورم را شنیدم ؛ دستیاری خودشان را به من پیشنهاد دادند ، و من هم با کمال میل و با اشتیاقی فراوان آن را پذیرفتم و اکنون در خدمت شما هستم.

من آقای عندلیب، روی صندلی دستیاری منتورم نشسته‌ام و آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان!

از امروز به بعد ، تمامی محتواهای پرورشی – آموزشی کلاسور را من با شما به اشتراک می ‌گذارم.

خبر خوب این است که در کنار هر ویدئو ، درسنامه ای هم برایتان می نویسم. این درسنامه های نتیجه تلاش و کوششی است که در مسیر یادگیری همراه با منتور سجاد رنجبر داشتم. خلاصه بگم : من یک پلّه از شما جلو ترم. به همین دلیل درسنامه زیر هر ویدئو را برای شما می نویسم که شما بتوانید فهم عمیق تری نسبت به محتوایی که منتور سجاد رنجبر در ویدئو برای ما بیان می کنند ، پیدا کنید. البته امیدوارم اثربخش باشد. ان‌شاءالله

فقط لازم می‌دانم چند نکته را بیان کنم:

  1. با توجه به اینکه محتواهای آموزشی وب سایت را خودم با شما به اشتراک می‌گذارم، بنابراین هر سوال و موضوعی که برای شما پیش آمد ، در قسمت دیدگاه می‌ توانید مطرح کنید که با افتخار پاسخ می ‌دهم. همچنین اگر از خودِ منتور سجاد رنجبر سوالی داشتید، ایشان را مخاطب قرار دهید، من سوال شما را به خودِ ایشان  می رسانم ؛ در نهایت ایشان پاسخ شما را خواهند داد. ان‌شاءلله

  2. ارتباط من با شما فقط به صورت متنی است.

  3. برای ارتباط با من ، کافی‌ست در سایت کلاسور ثبت‌ نام کنید و در قسمت پروفایل خودتان ، سوال و مسئله مورد نظر را مطرح کنید. اگر همان لحظه در وب‌سایت آنلاین باشم ، حتماً پاسخ شما را می ‌دهیم و الّا در کمتر از ۱۲ ساعت پاسخ شما را خواهم داد.

  4. عزیزانی که فقط از کلاسور عمومی استفاده می ‌کنند ، می‌ توانند از دو طریق با من ارتباط داشته باشند. (یا در سایت ثبت نام کنید و با مراجعه به پروفایل خود، با من ارتباط بگیرید ؛ یا اینکه در بخش دیدگاه سوال خود را مطرح کنید.)

  5. اگر عضویت زرین در کلاسور را داشته باشید، می ‌توانید زمانی را برای گفتگو با من رزرو کنید و با هم به صورت آنلاین چت کنیم. برای هماهنگی از زمان‌ها و ثبت قرار گفتگو ، به قسمت پروفایل خودتان مراجعه فرمایید.

  6. عزیزانی که قصد خرید رویدادهای شخصی را دارند ، می ‌توانند قبل از خرید ، اگر سوالی دارند با من مطرح کنند تا خرید خوب و اثربخشی را داشته باشند. همچنین با خرید هر رویداد، من همیشه در خدمت شما هستم که به بهترین شکل ممکن از محتوا و خدمات رویداد بهره‌مند شوید.

حرف آخر ، امیدوارم در مسیر شکوفایی ، همراهان خوبی برای یکدیگر باشیم. ان‌شاءالله

فدای شما
آقای عندلیب